| anonim_4396 a întrebat:

Am vazut la Carefour niste perechi de patine unele in genul patinajului artistic si unele obisnuite, dar care este diferenta dintre aceste patin, in afara faptului ca acelea se folosesc pentru patinaj artistic? As vrea sa imi cumpar dar nu stiu de care, a da si am observat ca acele simple au varful obisnuit, iar acele cu patinaj artistic, si inca o pereche care mi s-a parut eleganta avea in varf, nu stiu sa explic erau oarecu diferite! Intrebare mea este urmatoare: Care este diferenta dintre aceste patine, care sunt avantajele si dezavantafele? Cel mai bun raspuns primeste funda!happy

Răspuns Câştigător
| Georgeeeeeeeee a răspuns:

Cele obisnuite au lama mai groasa, iar cele artistice o au foarte subtire. E normal in cazul in care nu esti experimentata sa incepi cu unele clasice, cele profesioniste fiind mai greu de folosit si ceva mai periculoase.
Succes:d

1 răspuns:
| micurutza2005 a răspuns:

Pai e diferenta ca alea sunt simple si celelalte sunt mai sofisticate laughingacelea mai sofisticate au in varf zimtii mai mari sau cum? sunt asa pentru a putea frana mai bine in diferite situatii poate, nu stiu daca nu spui exact cum sunt in varf trebuie sa ghicesc ce spui tu si sa iti zic de ce sunt mai bune asa nu se poate cu detalii asa putine cate dai tu nici macar preturile nu ai zis care sunt la fiecare.si cele mai bune informatii sunt de acolo la magazin de pe raionul respectiv intrebi si iti spun ei ce e cu patinele alea si celalalte ca asa nu putem spune exact.(hai ca ti le dau eu pe ale mele ca am doua perechi si nu fac nimic cu ele una e noua )in Germania erau 20de euro zilele astea patinele. tu cu cat le-ai vazut in Carefour?