| Anamaria13m73829j a întrebat:

efetiv nu mai pot. Nu o mai suport pe mama. Mă ceartă mereu mereu, urlă la mine până nu mai poate. Efectiv nu mai pot, plâng până nu mai pot, din cauza ei cred ca am intrat și în depresie. Plus că din cauza ei eu nu mai am niciun prieten, i-a făcut în toate felurile iar acum mă urăsc acele persoane. Niciodată nu m-a susținut, a știut doar să mă bată și să urle la mine încontinuu.

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Plângere la protecția copilului.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Înainte să înceapă să urle, ce se întâmplă, începe să urle din senin?

| zilog a răspuns:

Pune mâna învață o meserie făte tu tată și urlă tu la copii tăi!
hai gata bâști și câșțigăți singur propria ta existență undeva la un job ia un apartament in chirie cupleazăte cu o gagică care să aibă și ea salariu și începeți voi viața voastră cu copii voșțri cărora să le dați sfântra tradiție de a țipa și ei la copii lor și de a transmite bătaia din genrație în generație mai departe pentru ca să nu se stingă spiritul Românesc.
Pt că altfel unde mai este România dacă renunțăm la toate lucrurile astea care ne reprezintă ca și popor!?

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.116111.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Acum poti primi consiliere gratuita si direct de pe telefonul mobil, descarcand aplicatia noastra http://www.116111.ro/descarca-aplicatia

Asteptam sa te ajutam!

| CristianaCrss a răspuns:

Iubita, fii puternica, pot spune ca sunt cam în aceeași situație de când sunt mica, am crescut în certuri și batai dar cu timpul m-am obișnuit, acum uneori încă mai îndur certurile și înjurăturile mamei, de bătut nu m-a mai bătut, doar o palma sau tras de par uneori dar cum am zis și mai sus, m-am obișnuit și asta nu prea ma mai afectează. Acum vreo 6 luni am primit un mare pumn în nas de la ea și mi-a curs sange vreo 30 min și după tot ea tipa si ma certa, motivul a fost pentru ca era frig afara și voiam să bag motanul în casă iar ea de nervi pentru ca nu suporta animalele de companie în casa a decurs la aceasta metoda, un mare pumn în nas. Eu m-am gândit de multe ori sa fug acasă dar m-am gândit și la dezavantajele acestui lucru, asa ca dacă și tu te gândești uneori sa fugi de acasa gândește-te ca nu o sa iti fie mai bine, poate pentru o perioada dar după de unde bani? De unde casa? De unde mancare? Asa ca tot acasă vei ajunge și o sa fie mai rău ca înainte, și in niciun caz sa nu te gândești sa sinucidere, într-adevăr, scapi de toate problemele dar gândește-te ca vei avea de pierdut, gândește-te ca atunci când o sa mai crești o sa iti formezi propria familie, vei avea copil/copii care vor fi la fel de frumoși ca și tine, te vor iubi necondiționat și din propria ta experienta vei încerca ca copii tai sub nici o forma sa treacă prin ce terci tu acum, cât despre prieteni, mama mereu comentează de toti prietenii mei și încearcă sa ma îndepărteze de ei și nu înțeleg de ce, ei nu au greșit cu nimic dar ea crede ca ei ma influențează în anturaje proaste și nu e adevărat dar nu stau sa-i dau explicații. Din nou, sunt cam în aceeași situație și nu știu cum as putea sa te ajut, doar încercând sa-ti dau niște sfaturi care sper ca o sa te ajute. Fii puternica, anii vor trece și problemele astea vor dispărea, o zi faina sa ai, te pup :* apropo, eu am 13 ani, tu cati ani ai? Poate o sa mai vorbim în privat având în vedere ca ne confruntam cam cu aceleași probleme, și sunt fata

| Raluca591 a răspuns:

Hei Ana, am trecut printr-o situatie asemanatoare, te inteleg si ce pot spune e ca trebuie sa fii cat de puternica poti, si mai devreme sau mai tarziu lucrurile se vor aseza la normal. Cati ani ai?

| Ursati_Danu_1994 a răspuns:

Nu stiu daca ai destuli bani ai putea sa te duci la un psiholog, nu prea ai nici o scapare daca esti minora, Incearca sa o ignori cat mai mult sau sa nu te confrunti cu ea