| 6Anonim9 a întrebat:

Am vorbit ceva timp cu o fata, iar azi ne-am vazut prin scoala, i-am dat mesaj sa ne intalnim pentru ca am avut amandoi ora libera(greu am facut si acest pas). Imi place aceasta fata, e frumoasa, desteapta si avem multe-n comun. Problema e ca azi cand m-am intalnit cu ea, i-am spus ca-s timid. O fi inteles oare ca asta e problema lacunelor si a exprimarii coerente? Eu sunt cam "as" cu exprimarea, gramatica, mi se pare foarte ciudat ca in prezenta ei am dat-o-n bara pe tema asta. Daca cumva a observat, mi-ar putea strica imaginea, sau ar intelege? Si da, n-am imbratisat-o sau ceva, am fost prea crispat ca s-o fac, plus ca s-a petrecut pe holul scolii. Timiditatea m-a coplesit. A, da. Eu sunt o fire foarte vorbareata, ironica si glumeata. Am uitat sa mentionez ca n-am nicio problema cand vorbesc cu alte fete, n-am timiditatea asta decat in preajma fetelor de care ma simt mai atras. N-am probleme de timiditate sociala.
Fetelor, daca voi ati fi fost tratate astfel, v-ati fi simtit deranjate de "prea aprofundata" mea timiditate?
Din partea baietilor astept pareri si sfaturi de comportament. V-as fi recunoscator tuturor! Astept orice parere!
Funda celui mai folositor raspuns!
Multumesc, o zi buna!
Fara mistocarii, va rog!

Răspuns Câştigător
| Lina1993 a răspuns:

Salutare, mie mi se par foarte dragalasi baietii timizi. Si probabil ca fata s-a prins ca o placi din moment ce tu zici ca in general esti o fire vorbareata si glumeata iar in prezenta ei, ti-ai schimbat comportamentul. Eu garantez suta la suta ca a inteles despre ce e vorba. Acum depinde numai de ea si depinde de urmatoarea ei miscare, sa-ti dai seama daca vrea sa -ti stea prin preajma sau nu.

4 răspunsuri:
| PersonajFictiv a răspuns:

Exprimare incoerenta, as-ule.
Chiar ti se pare ciudat dupa ce i-ai zis ca esti timid? :s
E de la timiditate.
O sa te intalnesti de mai multe ori cu ea, o sa te inveti cu ea si o sa scapi de timiditate.

| 6Anonim9 explică (pentru PersonajFictiv):

E o greseala neintentionata. Am pus "as" in ghilimele, trebuia sa intelegi ca nu-s robot, mai ratez litere cu vederea. Daca ai pus multe intrebari de pe telefon pe TPU, ar trebui sa stii ca are foarte multe erori cand trimite o intrebare. Si in plus, nu ma lasa sa editez, sau cel putin nu stiu eu. Multumesc de raspuns si de observatie!

| PersonajFictiv a răspuns (pentru 6Anonim9):

Scuze man, eram in o faza proasta. laughing

| Ara997 a răspuns:

S-ar putea sa-i fi placut a nebunie timiditatea ta. e o dovada ca iti place mult. daca e desteapta stie deja treaba asta. baietii oricat de zmei se fac mielusei in fata fetei pe care o plac si nu sunt siguri de reciproca.
aa, si nu mai spun ca a fost un act de curaj faptul ca i-ai spus ca esti timid. esti timid cu ea de fapt ce rata asta? ca nu te crezi zmeu paraleu,
de la mine un bravo, de la Dumnezeu, noroc in dragoste!