| anonim_4396 a întrebat:

Salut Am18 ani, un par subtire, care cade destul de mult.Momentan folosesc sampon favisan vitalizant,si tonic capilar favisan,insa fara efect, scapasem de matreata, insa azi dupa ce m-am tuns si respalat pe cap am dat un unghia pe scalp si iese o matreata groasa... Ma gandesc sa incerc samponul nizoral, si tinctura de ardei iute. oare este bine? daca nu ce sa iau?

2 răspunsuri:
| 女明DongRi a răspuns:

Nu-i tragica problema ta, ti se doar descuameaza pielea capului. Mi s-a intamplat si mie din cauza utilizarii execesive de produse. Eu nu m-am mai spalat cu samponul meu obisnuit(Nivea) si am folosit un sampon tratament de la Eucerin cam 2 saptamani. Efectul s-a vazut imediat. Intreaba-le mai multe detalii pe farmaciste.
Bafta!

| simonafrumoasa a răspuns:

Bai e rea de tot problema ta! scuza-ma ca iti zic. cel mai important este inlaturarea matreti uite un pont pe care probabil il sti foloseste toate produsele dintr-o singura marca gen daca ai de la nivea un produs este doar un exemplu foloseste si sampon si masca si de toate tot din aceeasi marca sau firma. poti incerca clear este destul de bun dar nu stiu cat de bun in cazul matreti tale. sau du-te la un magazin profi pentru par daca ai asa ceva la tine in oras. tinctura de ardei iute cred ca este asa si asa dar daca nu ai alta varianta o poti incerca nu folosi mult sampon este super nasol. si cat despre regenerarea parului incearca de la gerovital tratamentul cu petroleum dupa te speli pe cap cu sampon regenerant tot de la gerovital si cand termini de dai cu ser pentru hidratare cand te speli incearca sa iti magai scalpul cu miscari care pun sangele in miscare. bafta. pa pa! PUP! bafta multa!