| Inj3ct0r a întrebat:

anul asta am cam dat dat chiulul pe la scoala, gen abia m-am transferat si ai mei inca n-au venit la scoala ca eu destept nu le-am zis de sedinta. Diriga nu-mi motiveaza absentele fara scutire medicala sau confirmarea parintilor. Aveti vreo idee ce sa fac fara sa le spun alor mei?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu le spui tu alor tai, vor afla ei curand, cand ii va suna diriginta si-i va invita la scoala pe amandoi.
Alegerea este a ta!

| ibaal a răspuns:

Eu zic ca mai bine le spui parintilor si iti scriu eu scutirea, confirmarea.
Daca este atat de important sa ai absentele motivate...
Acum nici nu stiu cate ai, ca si tu daca ai chiulit vreo 2 saptamani legate...laughing nah...
Nu vad ce doctor sanatos la cap ti-ar da scutire retroactiv, mai ales pentru o "boala" inchipuita, doar pentru motivarea absentelor.
Dar, convinge-ti parintii!
Ce sa-ti mai faca acum?!
Important este sa nu mai faci...plus ca adevarul iese mereu la iveala, mai bine sa auda din gura ta!