| XrollerX a întrebat:

Anul asta dau bac-ul, cu toate astea nu-mi fac absolut nici o grija in privinta lui. Ceea ce ma ingrijoreaza in schimb e faptul ca nu prea stiu la ce facultate sa dau. Pana acum imi doream armata dar am aflat ca am ceva probleme medicale si am renuntat. Acum trebuie sa ma gandesc din nou... Ma gandeam la ceva ce implica masinile, inginerie mecanica, ceva de genul asta. Am vazut ca asta se face la Universitatea Transilvania din Brasov. Vreau sa-mi spuneti cam ce si cum e acolo. Am vazut si la Politehnica in Cluj, la Facultatea Tehnologia Constructiilor de Masini. Pe care mi-o recomandati s-o urmez? Vreau in principal sa lucrez cu masinile, inginer la o companie.

1 răspuns:
| laurentiavl a răspuns:

Intra unde-ti dorestse inimioara, insa... pentru a intra undeva (chiar si la inginerie) iti trebuie note mari la BAC, deci nu-ti bate capul acum cu facultatea, dar cu notele la BAC. Poate suna patetic, insa asa e corect!