| alin180 a întrebat:

Salut.Anul viitor o sa merg la liceu si o sa stau intr-un apartament(nu in gazda) si vreau sa imi cumpar ori un laptop ori un pc desktop cam in bugetul de 2000 lei.Sambata si Duminica as vrea sa ma intorc acasa si sa plec inapoi duminica seara sau Lunea.Si de aceea nu stiu ce sa achizitionez.Voi ce ati alege? Si de ce? Laptopul pot sa il iau cu mine pentru ca este mic insa pc-ul nu.Insa laptopul are baterie si in principal vreau sa il folosesc la jocuri,media, browsing etc. big grin

1 răspuns:
| IceBil a răspuns:

Alege un laptop. Mai pune ceva si ia-ti unul bun pe care sa-l poti folosi si pentru jocuri sau filme, programe mai complexe etc. In plus, il poti lua cu tine oriunde, oricand ai nevoie.
Daca e performant te tine cativa ani si economisesti banuti frumosi. Musai sa fie nou.