| zuzu398 a întrebat:

As vrea doar sa va intreb voi cum incepeti o conversatie cu o fata necunoscuta? ca mie unul deja mi se par prea fumate chestile de genu "buna, ce faci?", "esti draguta"

5 răspunsuri:
| NAdrian a răspuns:

Buna zuzu,
Eu nu cred ca sunt deloc fumate chestiile ''buna, ce faci?''

Despre comunicare gasesti aici
Allan Pease - Limbajul vorbirii
Allan Pease - Abilitati de comunicare

Daca nu le gasesti te rog sa imi lasi un mesaj si tinem legatura.

Seara faina.

| pietrean a răspuns:

De ce sa nu folosesti formula cea mai normala:"Buna ziua, ma numesc"cutarica" si mi-ar face placere sa ne cunoastem, daca vrei si tu".Ce este simplu, este si mai usor!

| SimonaSimona01 a răspuns:

Pai thinking Ai vrea sa-i spui ''Hai sa facem sex.straight face''
Normal ca o ei cu ''Buna'' si nu este afumata treaba asta... E mai stupid sa-i spui ''sarut mana ''sau ''Buna seara ''.

| eliza2013 a răspuns:

Pai.am si eu cam aceiasi problema dar numai ca, cu un baiat pai poti incepe comversatia cu un simplu „ Buna as vrea sa ne cunoastem putin " sau cu „Buna m-am cam saturat sa te vad mereu si sa nu stiu care e numele tau mi-ar placea sa ne cunoastem " va povestiti intamlari evenimente din din viata personala iar dupa cauta o cale de a va apropia sa va intalniti des sa vorbiti sa radeti sa va distrati etc. sper ca te-am ajutat