| efimash a întrebat:

Salut as vrea sa aflu daca am facut ieri exercitii, la bara si paralele si azi ma doare muschii ar fi de doreit sa fac si azi la bara si paralele sau nu?

Va rog ajutati-ma

4 răspunsuri:
| vlaaddd a răspuns:

Fi atent daca vrei sa faci niste exercitii fa-ti un program.

Sa incepem:

3 zile pe saptamana( Luni, Miercuri, Vineri)

In fiecare din aceste zile faci cate 4 serii.
Sa dam un exemplu.
Tu poti face 10 tractiuni.
Incepi prima serie cu 6, a doua serie cu 8, a treia serie 10, a patra serie maxim ( cat poti tu sa faci ).
Pauza intre serii sa fie intre 60-120 secunde.

Faci asa saptamana asta si saptamana viitoare vezi cum este.
Daca poti face acum 12 este ok, incepi cu 8, 10, 12, maxim.

Daca nu repeti programul de saptamana trecuta.

Si tot asa, trimite-mi mesaj privat daca vrei mai multe detalii.

| alisalisa a răspuns:

Daca te dor muschii inseamna ca ai facut febra musculara. Ca sa-ti treaca cat mai repede e bine sa faci exercitii, daca poti nu patesti nimic daca faci la bara si la paralele, pentru ca durerile vor trece mai repede.

| cosmin deejays a răspuns:

Ai facut febra dar nu intrerupe exercitiile zilnice o sati treaca si nu vei mai avea daca nu le respcti daca faci febra inseamna ca nu prea ai mai facut sport in ultima perioada

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuuuu, s-ar putea sa ai febra musculara, deci, nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu