| anonim_4396 a întrebat:

Salut, as vrea sa-mi spuneti daca am dreptate: sora mea mai mica e in clasa 6-a, iar profesorul de bilologie se uita in ora cam mult la ea. Eu i-am zis ca poate ii pari simpatica si inteligenta (invata foarte bine la biologie) am dreptate? as vrea pareri.

3 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Totuși hai să nu exagerăm că nici n-avem motive :-D
Acest profesor n-a dat dovadă de alte lucruci, cel mai probabil îi este dragă sau așteaptă un răspuns de la ea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Probabil o considera o eleva buna mai ales ca exceleaza la orele dumnealui iar cu privirea poate o indrageste.Toti profesorii care vad copii ca invata la materia sa sunt mandrii si se gandesc ca ar avea un mod de a preda corect si intelegibil incat elevii invata.
Nu trebuie sa tresari deoarece ea este eleva-fata iar el este profesor-barbat.

| Fiona35 a răspuns:

Stiam eu! Ea nu ma pre asculta.