| Voluntar a întrebat:

Hey, eu sunt in clasa a saptea si proful de biologie ne-a dat de invatat alfabetul Braille, deoarece ne va da test. Voua profesorul/a v-a dat de invatat alfabetul asta? Si imi spuneti, va rog, sfaturi, metode de a-l invata mai usor? Va rog, ajutati-ma! Il am de invatat pentru vineri (2.12.11)Funda!

10 răspunsuri:
| 이벨 a răspuns:

Mi se pare chiar ciudat ca v-a dat asa ceva. N-am mai auzit pe nimeni sa spuna ca trebuie sa invete acest alfabet pentru scoala. Totusi, il poti invata ca pe o curiozitate, pentru cultura generala. Nu e chiar asa greu.
Dar daca chiar nu vrei sa-l inveti, poti copia. Dar, nu-ti recomand astawinking

| Voluntar explică (pentru 이벨):

Si mie mi se pare ciudat ca ni l-a dat de invatat. Dar chiar trebuie sa invat, pentru ca ne va da test si nota ne-o va pune in catalog. Ne va lega la ochi si ne va da o foaie cu o propozitie sau doua si noi trebuie sa spunem ce propozitie este. Nu cred ca pot copia. Oricum trebuie sa il invat, pentru ca proful este foarte exigent.

| ankybc a răspuns:

Mie nu mi-a dat sa invat alfabetul metode usoare nu prea cred ca sunt pentru ca nu mi se pare ca are vreo logica dupa care il poti invata eu il locul tau as invata cu ajutorul telefonului ai la dispozitie tastele 124578 si incepi sa apesi pe ele. Ei, succes la test!

| Voluntar explică (pentru ankybc):

Nu am inteles cum pot invata cu telefonul. Imi poti spune inca o data si mai amanuntit, te rog?big grin

| tantanandrey a răspuns:

thinking sunt in clasa VII-a dar noi nici nu am auzit de el.

| Voluntar explică (pentru tantanandrey):

Este alfabetul pe care citesc cei care nu vad.

| 이벨 a răspuns (pentru Voluntar):

Ooo! Va leaga si la ochi? Genial!
Nu pot decat sa-ti spun ca trebuie sa-l inveti. Poate va fi chiar distractiv. O sa ai ce povesti nepotilor laughing

| Voluntar explică (pentru 이벨):

laughing laughing laughing
Esti chiar amzanta!
Mersi ca m-ai facut sa rad si sa nu mai fiu chiar asa suparata ca trebuie sa il invat.laughing
Esti in clasa a saptea?

| 이벨 a răspuns (pentru Voluntar):

Nu, sunt in a ix-a happy

| Voluntar explică (pentru 이벨):

Bafta la scoala!big grinlaughing