| NuPrea a întrebat:

As vrea sa stiu si eu cum as putea sa ma dezvolt pe plan fizic. Problema e asa:Eu in vara am facut burta si am încercat sa slabesc si am făcut-o, doar ca prea mult si acum is schelet. Bine, nu chiar schelet, am mușchi dezvoltati la picioare. Dar la maini si abdomen, nu prea. Ce ar trebui sa fac ca sa pun niste muschi la mâini, la burta nu tin neapărat sa fac patratele. Dar, nici nu vreau sa fiu in pericol cu dieta, tatal meu are diabet si nu vreau sa iau si eu. Ce as putea sa fac zilnic sau o data la doua zile pentru a ma dezvolta? Iar la dieta trebuie sa urmez ceva special?

Vreau un răspuns mai clar, nu de genu"flotari si fara dulciuri".

Daca contează, am 15 ani.

Dau funda

Răspuns Câştigător
| Aimwork a răspuns:

Salut! Nu te lua dupa TPU aici! Gandeste.te ca nici macar un antrenor de fitness nu are voie sa.ti spuna ce sa mananci si el clar stie!
Ce iti pot recomanda e sa.ti iei aplicatia,, my fitness pal''
Ea iti monitorizeaza tot ce mananci, cate exercitii ai facut si cat vrei sa slabesti/pui pe tine. Gasesti orice produs sau poti sa'l scanezi direct! Nu iti spune ce sa mananci ci cat din fiecare nutrient sa mananci. ceea ce e bine pentru ca tu alegi ce iti prieste tie si te anunta daca ai prea multe grasimi sau ceva!

Ca si antrenament sunt milioane de video po yt pe care le poti face dupa cum poti. Dar primul pas e sa faci miscare! Nu incepe cu ceva greu pentru ca nu te vei tine de program..creste usor usor antrenamentul si tine minte ca nu faci muschi peste noapte!
Mult succes!