| 10msn a întrebat:

Aseara l-am visat pe bunicul meu care e mort ca ma saruta pe obraz, ce inseamna?

Răspuns Câştigător
| P4rAd0x a răspuns:

Salut.
Atat pe internet cat si in realitate se cauta incontinuu raspunsuri si explicatii pentru vise. Sa discutam intai despre internet. Aici e locul unde se intreaba zilnic, se scriu articole, si nu numai pe TPU. Toate astea despre niste vise, care au niste explicatii extrem de prost gandite. Pe TPU exista nenumarate intrebari de acest gen, in care multi intreaba explicatia unor vise, lipsind insa niste informatii esentiale.
Psihologii interpreteaza si ei anumite vise, si este adevarat, o fac mai bine decat o fac cei de pe internet, dar: spre deosebire de internet, psihologii nu au intentia de a iti spune ce se va intampla in viitor pe baza acelui vis (desi ar putea exista exceptii), insa iti vor spune o explicatie de care sunt convins ca iti poti da si tu seama.

Am mai scris si la alte intrebari: visele nu reprezinta viitorul. Ele sunt doar actiuni din trecut, dintr-o perioada recenta, de exemplu maxim 2-3 zile, lucruri care ti-au ramas in minte si care au avut probabil un impact destul de mare asupra ta, sau pur si simplu lucruri care se afla in subconstientul tau fara ca tu macar sa iti dai seama. Poate acest vis ar putea fi explicat cumva prin ideea ca tie ti-ar lipsi cumva bunicul tau, sau ceva, dar nu cred ca trebuie sa te complici cu interpretarile viselor. Este doar un vis, a trecut, o sa-l uiti. Treci mai departe, nu este nimic rau in acel vis.

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Inseamna ca nu l-ai uitat. Nu e ceva rau.

| Fantastic7 a răspuns:

Nimic.

| CristinaAnnabella a răspuns:

Inseamna ca te iubeste mult si ca iti este alături de acolo sus.