| 10msn a întrebat:

Aseara l-am visat pe bunicul meu care e mort, deci era dat din sicriu si pus in fund pe canapea iar cand ma uit in spate era el dar in viata pe o canapea si langa el era unchiul meu si l-am intrebat pe bunicul meu " ce? " iar el a spus " nimic ", ce inseamna oare?

8 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Nu inseamna nimic, nu te îngrijora. Visele apar din mulțimea gândurilor.

| Caro34 a răspuns:

De obicei, daca visam oameni dragi care nu mai sunt in viata, inseamna ca vremea va fi urata. Unchiul tau e mort? Numai bine!

| 10msn explică (pentru Caro34):

Nu este

| Caro34 a răspuns (pentru 10msn):

Poate unchiul tau are ceva probleme si va fi ajutat de el!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic

| Victor453 a răspuns:

Nu inseamna nimic, pur si simplu noaptea creierul formeaza vise pe baza informatiei primite pe timpul zilei, cred ca te-ai gindit la aceasta persoana, ai vorbit despre ea, sau ti-o spus cineva ceva despre ea, iar creierul a folosit aceasta informatie.

| CosminCD a răspuns:

Nu înseamnă nimic... E doar un vis. Nu te lăsa pradă unor chestiuni de acest fel.

| petitconseil a răspuns:

Cred ca inseamna ca vrea ceva de pomana, adica cumperi ceva de mancare care ii placea lui si o dai unui strain, dai si o lumanare si un chibrit, ca asa se face.Mai inseamna ca te apara de acolo de unde este el, daca tu ai ceva necazuri in perioada asta...Eu asa fac cand visez pe cineva care a murit, si dupa aceea nu mai visez o perioada buna.