| BlueEyes_2305 a întrebat:

Hey buna ma ajuta si pe mine cineva? Azi noapte l-am visat pe bunicul meu mort de 4 ani ca era intr-o camera in sicriu mort si cand m-am apropiat de sicriu plangand i-a curs o lacrima pe obraz. Ce inseamna? ajutati-ma va rooog. Dau funda:*

Răspuns Câştigător
| costis a răspuns:

Gandurile omului de azi sunt acoperite de ce se purjeaza in media si pe net, asa incat rar mai e cu gandurile sale sau cu ce ii insufla ingerul sau pazitor. Ar putea sa insemne, cum si lacrimile tale inseamna ca tie dor de el, ca ii este dor de tine. Comuniunea cu cei adormiti nu se mai poate realiza direct ci printr-o rugaciune pentru ei (este in cartea de rugaciuni) sau printr-o milostenie fata de un sarac, un batran.

4 răspunsuri:
| ShotYouDown a răspuns:

Si eu am avut un vis asemanator...numai ca eu l-am visat pe bunicul meu care a murit acum 6 ani ca era imbracat in ginere si ca bunica mea era la fel imbracata in mireasa el s-a apropiat de mine,m-a pupat pe obraz si am simtit asta... m-am trezit imediat si aveam obrazul umed, dar faza a fost ca parea foarte real adica am simtit, si atunci eram singur acasa

| PikaRawrr a răspuns:

Pai nu poate insemna decat faptul ca bunicul e langa tine, deci ca exista,
uite niste remedii care s-ar putea sa te ajute
-bea inainte de culcare lapte
-citeste o carte la caldura
-asculta melodii line si simple care te adorm(nu neaparat muzica usoara)

| xXxSimonikaxXx a răspuns:

Inseamna ca ii dor de familia lui sau nu este linistit in mormant cea ce inseamna ca daca mergeti la cimitir si vedeti pamantul in caz cai cu pamant ca parca se duce jos trebuie sai puneti pamant peste poate fi si din cauza asta ca nu se simte bine cu pamantul acela si l-ai visat ca si cum tiar trimite un mesaj

| ღdiaღ a răspuns:

Chiar nimic visele sunt vise dar poate si sa insemne ca tie foarte dor de el