| radu1234321 a întrebat:

Astazi la ora de chimie a venit consiliera scolii si ne-a dat niste fise cu nume de licee si specializarile de acolo si ne-a pus sa bifam unde vrem sa mergem la liceu. Pe baza acelor fise ne vor repartiza mai incolo la licee sau doar scoala vrea sa afle cam unde am vrea sa mergem? Eu stiam ca trebuie sa alegem la finalul anului.

2 răspunsuri:
| wpetterssone a răspuns:

Acele fișe sunt pentru statistici. Probabil vor fi trimise la Inspectorat apoi distribuie la licee, pentru a crea un număr optim de clase.
Înscrierile se fac după ce ai primit notă finală la Evaluarea Națională, examen final pentru ciclul gimnazial.

| Anonymus1512 a răspuns:

Alegi la sfârșitul anului