| SKryc3AlyN a întrebat:

Salut azi am dat evaloarea nationala la matematica si am 2 probleme adica la subiectul 1 trebuia sa scris pe foaia de examen doar rezultatul eu am scris la subiectul 1 rezolvarea pe foaia de examen adica cum am ajuns la rezultatul acela di a doua problema este ca la exerciul 2 de la subiectul 1 am taiat cu mai multe lini rezolvarea si am scris doar rezultatul. Poate sa imi anuleze lucrarea?

Răspuns Câştigător
| zTonia a răspuns:

Nu... stai linistit ca nu e nimic grav

3 răspunsuri:
| NgrMdx a răspuns:

Posibil,puteai cere o alta foaie.Se poate considera semn daca ai taiat cu mai multe linii, trebuie sa tai doar cu o linie.In fine, depinde si de profesorul corector.Dar un lucru e cert, la primul subiect trebuie scrise doar rezultatele.

| SKryc3AlyN explică (pentru NgrMdx):

Si deci daca nu am scris doar rezultatele am scris si rezolvarea nuse ia in seama?

| NgrMdx a răspuns (pentru SKryc3AlyN):

Nu se ia in calcul, stiu asta pentru ca profa mea de mate tot ne batea la cap sa scriem doar rezultatele, fara rezolvare. laughingPoate ma insel totusi.