| SUDSteaua1947 a întrebat:

Am dat evaluarea nationala la matematica, am rezolvat un exercitiu pe ciorna si nu am mai avut timp sa il transcriu si pe foaia de examen.problema e ca in prostia mea am scris doar rezultatul final repede si am mai scris si eu ca tampitu' langa ca nu am scris si rezolvarea ca nu am mai avut timp.se poate considera semn, frauda etc. si sa mi se anuleze lucrarea? funda!

17 răspunsuri:
| DorothyAnn a răspuns:

Nu ai avut timp? O_o

Pe bune, i-am spus mamei ca si o ora mi s-a parut prea mult pentru niste subiecte. Cand au parut pe net le-am citit si le-am rezolvat in minte in 20 de minute iar in liceu nu am facut geometria voastra.
Intr-un fel ma bucur ca nu ai transcris, macar tu o sa fii mult sub unul care chiar a lucrat tot anul.

Nu-ti puncteaza decat daca era la subiectul 1 (si sper ca nu era).

Te rog sa ma ierti daca am parut rautacioasa, dar asta e adevarul, cei care au muncit nu se vor diferentia d cei care au stat in cafenele si au fumat la colt de bloc(nu spun ca faci parte dintre ei, dar asa pare).

| DorothyAnn a răspuns (pentru DorothyAnn):

Pentru niste subiecte atat de usoare*

| SUDSteaua1947 explică (pentru DorothyAnn):

In primul rand daca nu esti in stare sa imi raspunzi la intrebare taci in **** **** din gura si in al doilea rand nu e problema ta de cat timp am eu nevoie pentru examen, clar?

| DorothyAnn a răspuns (pentru SUDSteaua1947):

Normal ca se considera semn! Cum sa scrii ca nu ai avut timp pe foaia de examen! Si mai ai si tupeul sa ma injuri. Din punctul meu de vedere 2 ore au fost mai mult decat suficiente pentru asemenea subiecte.

Si cum naiba nu ai avut timp sa incepi sa scrii rezolvarea(si primeai niste puncte), dar ai avut timp sa-i scrii corectorului un mesaj?

PS. Intermediar inseamna ca primesti niste puncte, dar nu maximul.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Da, se poate considera semn.

| ionescuandrada2000 a răspuns:

S-ar putea sa da, deoarece daca scrii numai rezultatul, se considera ca ai copiat.Imi pare rau!sad

| SUDSteaua1947 explică (pentru ionescuandrada2000):

Ete na.cum naiba dovedesc ei ca am copiat eu?

| ionescuandrada2000 a răspuns (pentru SUDSteaua1947):

Daca nu ai scris rezolvarea completa se considera ca ai copiat.

| SUDSteaua1947 explică:

Vreau sa precizez ca lucrarea este de 8-8 si unpic.cred ca cei ce corecteaza ar trebui sa ia in calcul ca nu e o lucrare de 2-3 sa zica ca aveam nevoie de "ajutor".

| Serban_Andra_1999 a răspuns:

Pai o sa priesti un punctaj intermediar

| SUDSteaua1947 explică (pentru Serban_Andra_1999):

Adica?

| Serban_Andra_1999 a răspuns (pentru SUDSteaua1947):

In loc de 5 primesti 2

| SUDSteaua1947 explică (pentru Serban_Andra_1999):

Dar sa-mi anuleze lucrarea ce spui?

| Serban_Andra_1999 a răspuns:

Nu stiu, ...depinde de profesor

| DraganBogdan a răspuns:

Nu, stai linistit, in cel mai rau caz, nu iti puncteaza rezolvarea, depinde de profesorul care corecteaza!

| dislike a răspuns:

Nu cred ca ti-o anuleaza dar sigur nu se puncteaza azi dadui si eu evaluarea si nu mi se parul greu avusei destul timphappy

| SUDSteaua1947 explică (pentru dislike):

Nu ma mai intereseaza punctul, sa nu-mi anuleze lucrarea ca am dat-o...