| Matteo1234 a întrebat:

Salut, azi mi-am mai dat doua gauri in urechi, una din ele e in cartilaj, le-am facut cu pistolasul ala de dat gauri, stiu ca m-am supus unui risc destul de mare folosind pistolul dar a decurs ok, revenind la subiect, daca-ti faci gauri in lob stiu ca trebuie sa stai cam o luna cu cerceii medicinali si dupa poti sa-i schimbi cu cercei obisnuiti, regula asta se aplica si la cartilaj? Am auzit ca se vindeca mai greu decat lobul si d-aia m-am gandit ca o sa dureze o luna si un pic daca nu chiar doua pana sa pot da cercelul medicinal jos, mersi anticipat

Răspuns Câştigător
| lilith16 a răspuns:

Deci tu vrei sa se astupe sau? am un helix si iti zic sa lasi cercelul medicinal mai mult de o lună ca o sa doara. L-am schimbat dupa aproape 2 luni cu un cercel special pentru helix dar a durut îngrozitor, am dezinfectat zona cu spirt si am pus cercelul. Cu pistolul l-am avut si eu facut. plus ca trebuie sa misti cercelul sa nu prindă coaja