| vanessavan a întrebat:

am o problema si as vrea sa ma ajutati. pai... uita carei treaba: pentru cei care v-ati rupt piciorul. eu mi l-am rupt ieri fiindca veneam cu viteza pe un drum abrupt cu bicicleta,si am cazut si m-am zgariat,m-am julit, mi-au ramas vanatai peste tot. dar nu asta e problema. este piciorul.m-am speriat foarte tare...si acum mi-e frica sa ma dau cu bicicleta. ce sa fac sa scap de frica asta?

Răspuns Câştigător
| Park1Suin a răspuns:

Doar din greseli inveti.Continua s-a mergi.Acum vei fi sigur ca ai invatat ceva:s-a nu te dai in viteza.

| Park1Suin a răspuns (pentru Park1Suin):

Apropo,am avut mai multe accidente pe bicicleta, cand eram mai mica-pana acum.Si acum tot merg pe ea.Treaba e, ca acum vei fi mai bun la mersul pe bicicleta.

8 răspunsuri:
| karsivan a răspuns:

Dupa ce te vindeci, iei bicicleta te urci pe ea pe drum drept si mergi fara sa te gandesti doar ca o sa fi mai atent si nu o sa mai mergi in viteza.

| yuyubarbie19 a răspuns:

Simplu! Ce nu te omoara te face mai puternic. Urca pe bicicleta si da-o ````` de frica.

| RochEq a răspuns:

Incearca sa invingi frica daca arati ca u esti sigura pe tine si nimeni nu-ti sta in cale o sa rausesti sa ati redobandesti curaju poti incepe treptat mergi incetul mediu si cand te simti sigur pe tine mergi din nou pe bicicleta cum mergeai pana acum si sa fii mereu sigura pe tine bafta!

| DonTCaRe a răspuns:

Am patit si eu.Dar mi-a trecut, frica nu te va ajuta in viitor

| vanessavan explică:

Multumesc...dar cand ma apropii de ea tremur...

| HelpppY0u a răspuns:

Pai, du-te intr-un loc fara masini, care e mai liber. Nu te mai gandi la asta, doar urca-te pe bicicleta. Daca iti e mai usor, du-te cu o prietena sau cineva cunosc ca sa stea langa tine. Si mergi mai incet, si ai mai multa grija data viitoare. Sau, daca tot iti e frica: pune rotite ajutatoare laughing)). Alt ceva nu am ce sa zic.

| vanessavan explică (pentru HelpppY0u):

Multumesc,,mai incurajat atat de tare cu =D (in sensul rau)...