| Denis19999 a întrebat:

Salut, cand trimiti cerere de prietenie unei persoane, pe facebook, trebuie sa astepti neaparat sa accepte cererea ca sa poti vorbi cu acea persoana, avand in vedere ca Mesaj privat nu pot sa trimit?
P.S.: De ce nu pot trimite mesaj privat unor persoane, iar altora, pot sa trimit?

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu apare "Message" chiar deloc? De obicei se pot expedia mesaje si către persoanele pe care nu le ai în lista de prieteni, chiar dacă are setat ca acestea să intre la "Other", nu în "Inbox".

| Denis19999 explică (pentru floresdemayo):

Cand intru pe profilul persoanei respective, dau la sectiunea,, Despre'' si apare:,, Daca o cunesti pe x (numele), trimite-i un mesaj'' si pot da. Dupa ce termin de scris mesajul si dau,, Trimite" si zice:,, Mesajul nu a fost trimis, deoarece nu respectă setările de confidenţialitate stabilite de tine sau de destinatar''. Stii cumva cum pot sa trimit mesajul?