| anonim_4396 a întrebat:

Care cunoasteti cum se calculeaza media de admitere la liceu? Media de admitere la un liceu sportiv e diferita? va rog a ma ajuta! multumesc anticipat.( scuzati domeniu )

1 răspuns:
| CrazySoursD a răspuns:

Buna!
Media de admitere se culculeaza tinanad cont atat de media claselor V-VIII cat si de media examenelor nationale.
Daca vrei sa urmeazi un liceu sportiv eu stiu ca nu trebuie sa ai o medie foarte mare. acum depinde si de liceu. La noi in Ploiesti la profil sportiv la un liceu bun s-a intrat pana si cu media 6...
Bafta! happy