| reddytwz a întrebat:

Salut, ce as putea face/ unde as putea merge sa cunosc mai multe persoane? Nu am foarte multi prieteni iar atunci cand vreau sa ies afara, ba nu vrea nimeni, ba au altceva de facut, dar uneori am senzatia ca pur si simplu nu au chef si mint ca nu pot sau ceva. Iar de asta as vrea sa cunosc oameni noi, sa am prieteni adevarati.

Răspuns Apreciat de Editori
| eckblume a răspuns:

Mergi la voluntariat, e gratis. Ca voluntar vei avea ocazia sa cunosti oameni, sa faci si fapte bune.
Inscrie-te la un sport sau la un curs de teatru (de exemplu).
Prietenii nu ne cad din cer daca nu iesim afara si nu oferim ocazia de a ne face remarcati/cunoscuti.
Daca mergi la petreceri poti intra in vorba cu altii si cine stie, poate iti faci noi prieteni.
Alta sugestie, desi nu e foarte inspirata. Daca ai o pasiune pentru citit/jocuri/fotografie sa iti faci o pagina de Instagram/Facebook. Trebuie promovata -》 sa afle oamenii de ea.

1 răspuns:
| Theo94 a răspuns:

Da, sa vina cat mai multi cu raspunsuri ca si eu sunt intr-o stare asemanatoare.