| WeezyF a întrebat:

Ce inseamna hard disk extern? si cum se foloseste? adica pe langa hardul meu din PC mai pot adauga unul care este "afara"
gen stick? Vreau mai multe detalii si merg toate sau sunt anumite hardul pentru PC...

Răspuns Câştigător
| s3byk91 a răspuns:

Hard disk extern e gen hard, putin mai mic eventual, il poti adapta la pc. copiezi ceva (filme, jocuri etc) si se adapteaza printr-un cablud e date. e folositor deoarrece nici un stick nu are atata memorie happy

| WeezyF explică (pentru s3byk91):

Deci are un cablu care-l introduci in PC...Mersi
Funda

| WeezyF explică (pentru s3byk91):

A,si am uitat ceva...toate se potrivesc la un pc, ca stickul, sau depinde de pc? stickul merge la fel, tot unde adaugi stickul bagi si cablul?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E fix cam aceeasi treaba ca un stick doar ca are o capacitate mult mai mare

| CristianPreda a răspuns:

Pai Hard Disk extern este un fel de memory stick, dar care se comporta ca un Hard pe care il ai in calculator(capacitate foarte mare)

| WeezyF explică (pentru CristianPreda):

Dar se baga in acelasi loc cu stickul?

| CristianPreda a răspuns (pentru WeezyF):

Pai are un fel de cablu de date, ca la telefon, si e USB.