| LacustaXD a întrebat:

Ce ma va astepta la liceu in clasa a 9-a la mate-info? La care materii trebuie sa trag tare? Sunt clasa a 8-a si sunt bun la mate, fizica. Limbajul de programare este greu?

Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Trage tare la socializare, sa-ti faci o gasca rapid cu care sa te simti bine si sa va sustineti pana termini liceul. Orice materie va deveni mai usoara in felul acesta.

3 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

La matematica, informatica si fizica. nu e chiar asa de greu

| FaraNume1245 a răspuns:

Depinde de profesor si de cum stai cu logica sau toceala. Limbajele de programare nu sunt foarte grele, decat cele de asamblare.

| lloliasmyyy34 a răspuns:

Daca vrei sa mergi la mate info atunci trebuie sa te descurci cat de cat la matematica pentru ca daca nu stii mate esti degeaba la mate info. Cat despre informatica depinde de liceu unele fac limbajul de programare C++ altele Pascal si iar trebuie sa stii elementele de baza. Trebuie sa te axezi cel mai mult pe materiile reale cum ar fi fizica biologia chimia mate si info. Daca ai un nivel bun la acestea te vei descurca. Cat despre limbajul de programare este destul de dificil depinde de fiecare si eu sunt la mate info si sa fiu sincera e naspa rau informatica fac Pascalul si nu inteleg mai nimic, dar te poti axa si pe celalte materii nu doar pe info si cum am mai zis depinde de fiecare scoala si depinde si de tine, pentru ca unii inteleg din prima mersul programelor iar altii dupa ceva timp cand ai trecut de lectia respectiva (in cazul meu ) laughing))