| numesiprenume0 a întrebat:

Cine ma poate ajuta cu ceva informatii despre facultatile in domeniul IT. Am auzit ca sunt cautate si ca daca as termina in acest domeniu as gasi repede loc de munca. Intrebarile mele sunt: Este greu sa termini o asa facultate? Pe ce materii se pune accent? Engleza este materie de baza?
Funda! Multumesc anticipat!

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca esti pasionat de domeniu si intelegi matematica nu este greu.

Se pune accent pe matematica M1 in primii ani, apoi pe tot ce tine de programare. Si da engleze e o materie de baza in programare... nu la faculate