| BestHelper a întrebat:

Cine-mi spune si mie care este cea mai tare cafea sau care sunt cele mai tari cafele? Sau vreo combinatie care sa ma tina treaz calumea... in afara de amfetamina big grin

5 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Tu ai nevoie de odihnă, nicidecum de cafea. Odihnește-te suficient, acordă timp somnului, amintește-ți că există viață și în afara calculatorului, ori a altor preocupări care te epuizează.
Oricâtă cafea vei consuma, organismul tău nu va rezista suprasolicitării.
Am o mare experiență cu cafeaua, de aceea îți spun că, oricâte combinații vei face, tot somnul și odihna te vor ajuta să te recuperezi.
Dacă tu vrei o cafea mai tare, încearcă Espresso, dublezi doza de cafea care o adaugi în apă mai puțină, ori un Nescafe Brasero (cafea solubilă), mai ales dacă o combini cu Coca-Cola, nu cu apă.
Însă, nu te vei simți mai odihnit, ci doar mai agitat (în funcție de organism).

| BestHelper explică (pentru floresdemayo):

Mersi oricum ideea e ca nu am nevoie tot timpul aveam nevoie doar pentru cateva zile sa invat pentru scoala apoi revin la programul meuhappy

| floresdemayo a răspuns (pentru BestHelper):

Știu ce zici, dar tot NU îți recomand cafeaua, mai ales dacă trebuie să înveți! Dacă nu te odihnești suficient, dacă nu dormi, degeaba vei sta cu cartea în mână și te chinui să memorezi!