| allex20n a întrebat:

Credeti ca e grea facultatea de istorie? Ce ziceti, se poate face facultatea de litere; romana-engleza, daca nu prea stii engleza? Ai vreun dezavantaj la angajare daca facultatea e la fr. redusa? Rasp sincere va rog!

Răspuns Câştigător
| anem0na a răspuns:

Toate facultatile au greutatile lor! prin modul ca este foarte multa materie de asimilat intr-un timp foate scurt! Te fatuiesc sa urmezi o facultate care iti place! Ce iti placea sa fi cand erai mic? Gandeste-te iti place natura? fa facultatea de biologie, invata totul despre animale, pasari, plante! Iti place istoria? invata despe tot trecutul tarii noastre si a altor tari etc etc. Facultatea de litere romana-engleza se poate face chiar daca nu prea stii engleza, in general se va face o recapitulare de la incipituri, daca esti atent si daca inveti vei reusi sa fi ma bun poate si chiar decat unul care invata engleza de 5 ani! Facultatile cu frecventa redusa au dezavantaje, pentru ca toata materia nu poate fi invatata ca la facultatea de zi! In general angajatorul nu prea se uita daca ai facuta facultatea la fara frecventa sau la zi, depinde unde vrei sa te angajezi si ce cerinte are angajatorul! Tine minte! Nu facultatea conteaza intotdeauna, conteaza sa fi indraznet, istet si dornic de a invata lucrui noi!