| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca va tine o relatie intre doi colegi de liceu(am mai fost cu tipa asta in generala) timp de 4 ani? Imi place de o fata si ei de mine, mi-am dat seama dupa cum se intoarce mereu cu privirea spre mine sa vada daca ma uit la ea…
Vara asta, pot sa ma bag in seama cu ea, dar nu vreau sa stric o prietenie…
Daca o sa ma despart de ea, o sa mai fie aceeasi prietenie?

2 răspunsuri:
| m1dn1gh7 a răspuns:

Salut, mai bine păstrează relația voastră la rangul de prietenie, motivul e simplu. deja ai pornit cu ipoteza că vă veti despărţi. În mod clar 4 ani nu va dura pentru că din spusele tale, sentimentele sunt "exprimate" oarecum doar în priviri, deci faptul c-ar fi îndrăgostită de tine nu e o certitudine. Rămâne la aprecierea ta dacă merită să vă complicaţi viețile şi (poate) să stricați prietenia.

| etain a răspuns:

Bună, nu cred că ar trebui să îți irosești cei mai frumoși ani ai vieții având o relație așa de lungă în loc să te distrezi.