| Maxiimuss a întrebat:

Cum as putea sa-mi controlez emotiile? Patesc uneori sa trebuiasca sa vorbesc in fata unor persoane, sa ma cert cu cineva, eventual sa ma bat cu cineva, sa ies la o intalnire cu o fata si sa am emotii destul de puternice. Cat de cat reusesc sa controlez o parte din ele, dar tot mai transpir, ma incalzesc si o parte din emotii tot ramane. Ce as putea face?happy Chiar nu inteleg ce se intampla cu mine in unele situatii. BTW, am 17 ani happy funda

1 răspuns:
| Fineness a răspuns:

Eu cand am emotii puternice vorbesc extrem de incet, numai eu aud...deci, incearca sa-ti imaginezi persoana din fata ta ca pe cineva cunoscut, apropiat de tine si cel mai important fii relaxat si fii tu insati! Iar daca se intampla ceva gresit, nu-i o catastrofa.
PS:Citeste o carte pe gustul tau.Iti va dezvolta personalitatea si un felul asta vei stii cum sa te comporti in diferite situatii!