| AnaMariia0921 a întrebat:

Deci efectiv m-am saturat sa fiu singura mereu, prieteni nu mai am, adica am avut dar m-au abandonat, daca vreau sa vorbesc sau sa ies cu o persoana, acea persoana ma ignora! M-am saturat sa stau mereu in casa ca n-am prieteni, mereu ma simt nasol cand vad ca ceilalti ies pe afara, au iubiti, prieteni etc iar eu sunt singura..Ma consider o persoana oribila din cauza asta, chiar nu mai suport sa fiu ignorata. Aveti vreun sfat pentru mine?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Buna,

In primul rand... cum te-au abandonat? Cum te ignora daca vrei sa iesi cu o persoana? Pai ati fost asa de mult prieteni incat sa iesiti sau sa te abandoneze incat sa te afecteze acest lucru?
Daca da, atunci este problema lor. Daca nu, atunci este problema ta de perspectiva.

Si sa stii, ca pe langa cei mentionati de tine, sunt si cei care au prieteni, si prefera sa stea in casa big grin

In al doilea rand, nu te considera o astfel de persoana. O multime de persoane trec prin ce treci tu. Este doar o chestie de perspectiva, la care se adauga asteptarile tale in privinta celorlalti.
Bun, nu vor, nu vor... ce sa le faci? Asteapta sa dai de cei care vor. Si iti spun ca lucrurile bune, vin cand nu te astepti big grin asa este si cel mai frumos.

Ca un prim sfat, renunta sa mai ai asteptari. Dupa, accepta ca toti sunt diferiti si ca exista momente pentru fiecare. Nu te mai descuraja asa de tare, pentru ca doar tu o faci, nimeni altcineva.
Dupa, devino persoana care vrei tu sa fii, dezvoltate personal si profesional, incearca sa te axezi pe anumite obiective si oportunitati. Incearca sa te axezi si sa gasesti drumul tau. Iar la acesta... te asigur, ca o sa se alature mai multa lume, cand nu te astepti, care o sa stea langa tine mereu happy

Seara frumoasa sa ai! ^_^

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate nu arati bine incat lumea te evita

| J0B0MAT a răspuns:

Da, nu te mai desconsidera.

| Invictusman a răspuns:

Ne ai pe noi nu ești singura, cel puțin pe mine happy