| Hundrea a întrebat:

Cum sa dau cu pumnul fara frica? Ca maine vrea unu sa ma bata la scoala.Ce sa fac?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să anunți dirigintele să rezolvați pe cale amiabilă. Forța pumnului nu rezolva nimic.

| Kerre a răspuns:

In momentul in care te va ataca incearca sa pui presiune pe el, acum spui ca ti-e frica sa dai cu pumnul in el dar in momentul bataliei vei simti o furie in tine si toata frica va disparea.

| devilshelp a răspuns:

Cel mai bine e sa ramai calm in situatii ca asta, dar daca nu ai tupeu sa lovesti cand esti calm incearca sa te enervezi

| Hundrea explică (pentru devilshelp):

La asta ma gandesc si eu sa fac.Dar nu stiu daca functioneaza

| Bunica69 a răspuns:

Constientizeaza-ti emotiile, calmeaza-te, daca chiar vrei sa te bati, nu o face nervos. Invata sa faci glume, sa zambesti, daca stii sa spui o vorba poti scapa usor de o bataie.

| Lusiaa a răspuns:

Off...cel mai bine e sa nu dai, vorbeste cu el, fa l din vorbe, da i replici si apoi pleaca.Dar totusi ca sa ti raspund la intrebare...nu te gandi cum o faci, doar nu te gandi. Daca dai la tampla atunci o sa l ametesti. Daca dai in zona ficatului atunci o sa l pui pe jos. Daca cumva chiar va luati la bataie nu gandi in momentul ala doar da cu pumnul.Sa te aperi tine ti pumnii lipiti de obraji, coatele fiind drepte pe corp.Si nu uita, nu te gandi ca dai, da repede si tare.

| Hundrea explică (pentru Lusiaa):

Cu asta care vrea sa ma bata nu ai cum sa vorbesti cu el.Ca esti un aurolac