| Voicu_Cosmy_1995 a întrebat:

Salut, daca am facut contestatie (evaluare nationala-clasa8) se modifica nota doar daca e diferenta de 50 sutimi fata de nota initiala?

Răspuns Câştigător
| mixt916 a răspuns:

Da. Daca nota este peste 9.5 atunci orice sutime se i-a in considerare. Daca ai mai putin de 9.5 atunci trebuie sa fie o diferenta de 0.5 puncte intre nota de la examen si note de la contestatie ca sa fie modificata.

1 răspuns:
| DavidMihai a răspuns:

Din câte am observat, mai mult de jumate din cei care fac contestaţie li se scade nota. E chestia aia gen la profesori..sunt chemaţi din nou la şcoală să corecteze, îţi dai seama că nu le convine. Trebuie să ai noroc să dai şi de un profesor optimist.