| Sarmala a întrebat:

Se poate face contestatie, dar sa rămâna nota inițiala la evaluare?

4 răspunsuri:
| vali1985 a răspuns:

Din pacate nu.
Daca faci contestatie, intr-un final va ramane nota dupa aceasta.

| sierra1 a răspuns:

Ai 3 variante:
- scade
- crește
- la fel

de obicei scade (la a 2 a corectare, ăia sunt mai drastici)

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu, dacă faci contestație comisia poate să decidă aceeași notă, sau una mai mare sau mai mică.

| penel a răspuns:

Nu nu... se modifică nota. si poate sa fie mai mare sau mai mica. Dacă stii tu 100 % ca ai scris bine ce ai scris si esti nedreptățită, fa o... insa, Dacă e de trecere, mulțumește te!