| Red24 a întrebat:

Salut.Daca scriu o carte, as avea o sansa sa o public pe o platforma online? Sa se vanda ca ebook?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, o poți publica pe orice platformă, mai puțin pe Amazon, care nu acceptă cărți electronice în limba română.
Eu scriu cărți de vreo patru ani și am publicat pe zeci de platforme (Smashwords, PublishDrive, Gumroads... și multe altele).
În prezent, îmi ofer cărțile gratuit (am făcut un gest caritabil pentru cei care stau acasă).
Poți intra pe uirebit punct com, ca să vezi ce și cum.
Îți doresc mult succes cu scrisul, dar nu te aștepta la glorie și celebritate, că n-o să apară (nu în România).
Scrie doar pentru plăcerea ta. Eu scriu cam 8-10 ore în fiecare zi.
Dacă nu mi-ar plăcea, n-aș putea s-o fac. Este?