| eutunoilafilm a întrebat:

Dau funda!
Am instalat din greseala 2 windowsuri si cand deschid pc ma intreaba pe care vreau sa intru.
Cum sterg un windows?

Răspuns Câştigător
| Sihastrul a răspuns:

Start/run/scrii msconfig/boot/clic pe windows-ul care vrei sa-l stergi (banuiesc ca primul instalat vrei sa-l stergi)/delete/apply/ok/restart.
Apoi dupa incarcarea windows-ului ramas, deschizi C si stergi windows.old.Atat.

| eutunoilafilm explică (pentru Sihastrul):

Sa vedem daca ai dreptate

| eutunoilafilm explică (pentru Sihastrul):

Deci in primul rand nu gasesc delete si nu gasesc nici windows 7 celalalt instalat.

| eutunoilafilm explică (pentru Sihastrul):

AAAA gata am intrat pe windows 7 dar nu stiu dc nu ma lasa sa dau delete.

| Sihastrul a răspuns (pentru eutunoilafilm):

Daca ai dual boot (alegerea unui windows pentru incarcare trebuia sa ai).
"delete" se afla sub sistemul de operare, dreapta, mijloc in fereastra msconfig.
Nu te lasa pentru ca ai incarcat (pornit) windows.old.(primul)

5 răspunsuri:
| Marele12 a răspuns:

Pai nu ai instalat 2 windowsuri e un windows numit linux si asa e el