| razvan96boss a întrebat:

Cum sterg un windows din calculator ca imi apare cand il deschid 2 windowsuri active?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai 2 Windows-uri pe aceeasi partitie sau pe partitii diferite?
Presupunand ca-s diferite.
Pastrezi Windows-ul de pe partitia C, pentru ca e mai usor asa.
Formatezi partitia D sau cum s-o numi partitia cu al 2-lea Windows ruland de pe Windows-ul instalat pe prima partitie.
Daca incerci invers atunci nu-ti va da voie, pentru ca al 2-lea Windows de pe partitia D are si niste fisiere/setari impartite cu partitia C.
Editezi din msconfig meniul de boot.
Start-->Run-->msconfig-->OK-->Boot. Si modifici acolo cu grija, stergand a 2-a intrare pentru Windows.

| Alyn990 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum il formatez?

| Green_Cupidutz_1988 a răspuns (pentru Alyn990):

Il pui jos si sari cu picioarele pe el laughing)

| Tuzlaru_Leonard_Marian_1998 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai putea face si un tutorial? nu prea stiu cu :...modifici acolo cu grija, stergand a 2-a intrare pentru Windows.

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

CUM STERG un windows din doua
Clik START -> RUN -> "msconfig", te duci la boot.ini,clik "Check all boot paths" si o sa iti arate ca ai doua windows-uri din care unul este incorect si te va intreba daca doresti sa il stergi ->clik ok!
Bafta!

| Anonim187 a răspuns:

Probabil ai instalat un windows intr-o diferita partitie. formateaza partitia respectiva care are windowsu` de care vrei sa scapi happy bft