| anonim_4396 a întrebat:

Salut.De aproximativ doua luni am o problema cu urinarea desa.Am fost la medicul de familie care in prima faza mi-a pescris Augmentin timp de zece zile si inainte de luarea medicamentelor o urocultura.Analizele urinei au iesit bune si dupa terminarea tratamentului mi-a dat trimitere la urolog care mi-a facut cateva echografii si mi-a dat un tratament cu biseptol si driptane timp de 10 zile dupa care am revenit fara a exista o alta schimbare.Am apelat la alt urolog care mi-a facut din nou o echografie si mi-a prescris no-spa 40 mg 10 zile si a spus ca poate sa fie pe baza hormonala(am 15 ani). Urinez de aproximativ 12 ori pe zi si o data noaptea dar inainte nu faceam asta :4-5 ori ziua si noaptea 1data sau deloc.Am dureri nu foarte tari de penis si o usoara presiune in zona vezicii,iar zilnic beau in jur de 1, 5 litri apa(suc nu,l-am inlocuit de ceva timp cu ceaiul de musetel si coada calului).Iar atunci cand ma pun jos, cateodata scap cateva picaturi de urina.Ce ma sfatuiti sa mai fac?

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să mai faci niște analize, o urografie.
Nu știu de unde ești, dar la București Spitalul Prof. dr. Th. Burghele (fost Panduri) este o secție de urologie.
Consumi în continuare lichide, chiar dacă ai o incontinență urinară.
Sănătate.
Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat