| J0ker1999 a întrebat:

Salut, de cand am inceput scoala am o problema.(sunt la liceu) colegii mei au inceput sa-si bata joc de mine fara un motiv concret. ca tip nu sunt cine stie ce, am 1, 76 si 64 de kg dar sunt destul de timid si sensibil in general, ma integrez mai greu, nu sunt tocilar dar nici cel mai prost din clasa, in general imi place sa fiu de gasca si rad la majoritatea glumelor dar imi e greu sa ma bag in seama cu unele persoane.Multi de la mine din clasa sunt ceva mai maricei si cu ceva "spate" de aceea incearca sa fie cat mai smecheri si mai cauta "tinte", de multe ori i-am mai vazut vorbind despre unele subiecte la care ma pricep si eu dar mi-e greu sa ma bag in seama de teama gurii lor sau nu fiu luat peste picior, de aceea, ei ma cred un om destul de "simplu". Chiar m-am gandit ca am nevoie de o pasiune comuna si cum tot aveam de mai de mult in gand asta. am zis sa merg la sala alaturi de niste fosti colegi de generala, dar de atunci e si mai rau, imi spun ca eu nu am ce face acolo si rad de mine. thinking Ceilalti prieteni ai mei, ca cei din generala, multi dintre ei, imi sunt ca fratii, 3 dintre ei chiar au sarit pentru mine la bataie intr-o perioada iar acum ma am si mai bine cu ei iar cu ajutorul lor am reusit sa ma imprietenesc si cu alte persoane. nu prea stiu ce sa fac, eu mereu am fost mai cuminte dar daca era cazul mi-am aparat demnitatea, insa acum parca am intrat in depresie. sunt foarte demoralizat deoarece parca toate imi merg prost si nu stiu la ce sa mai apelez pentru ca nici nu mai vreau sa vad liceul, as vrea sa stau doar in casa sau afara alaturi de cei care ma cunosc si ma respecta, in liceu parca. sunt alt om, toti incep sa se puna impotriva mea. :\

6 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Ignora-i.Esti prea bun pentru ei.Nu are rost sa iti bati capul cu toti retarzii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, ei au o problema, sunt prosti, nici nu incerca sa te integrezi printre astfel de oameni. Nu trebuie sa renunti la scoala pentru niste idioti. Nu-i baga in seama, evita-i si nu mai rade delocbla glumeoe lor. Trebuie sa mergi la scoala pentru tine, in plus esti norocos ca ai cativa prieteni buni, altii chiar nu au niciunul, asa ca iesi cu ei si mergi la sala cu vechii colegi din generala, nu te lasa influentat de parerile altora. Stai linistit, nu esti in depresie, e doar o perioada grea, care va trece, depinde de atitudinea ta cat de repede.

| Stefxn a răspuns:

Lumea e plina de prosti, cel mai bine e sa stai cat mai departe de ei.

| visulmeu a răspuns:

Dude, tu ai ceva special in tine, ei au doar prostia si **** in cap. Cand se ia unu de tine, fi un pic Adolf Hitler, Iosif Stalin, dur, crud si fara mila. Daca o sa te lasi calcat in picoare, te vor calca si mai tare. Deci cand se ia de tine, spune-i: Dude, vezi scaunul asta, inca odata, si iti sparg capu si ti-l bag in fund. Fi mai dur, crud si fara mila.

| Ana201299 a răspuns:

Parerea mea e ca nu poti e sa fii pe placul tuturor

| Ana201299 a răspuns:

Parerea mea e ca nu poti sa fii pe placul tuturor. Nu cred ca ai nevoie sa fii prieten cu cineva care face glume pe seama ta.:* lasa-i pe ei sa vorbeasca si tu fa ce iti placewinking fii mai curajos, daca ai dat peste oameni mai rai nu inseamna ca toti sunt asa. Sper ca te-am ajutat :**