| gabrielmoldovangabriel a întrebat:

Salut.De ce cand dormim timpul trece asa repede? Gen am dormit la pranz intr-o zi de la 13:00 la 16:00 si parca am dormit un minut, in schimb daca stai treaz trece normal timpul? Stiti cumva

2 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Fiindca esti inconstient in somn si creierul nu mai stie notiunea timpului.De exemplu si cand visezi visul dureaza cateva minute iar creierul il percepe ca fiind de o durata mai mare.

| Couragebv a răspuns:

Salut! Frumoasa intrebare, pentru ca corpul intra in un fel de " paralizie" si numai creierul iti ramane activ, reproducand tot ce ai acumulat si simtit, dupa trairile si credintele tale. Ca exemplu : atunci cand faci ceva ce iti "excita" creierul, se pierde notiunea de timp si concentrarea se duce pe proces ( cand te joci, te uiti la un film care iti face placere, etc) sper ca ti-am raspuns la intrebare, sa ai o zi frumoasa.