| norb1t32 a întrebat:

Am o intrebare putin stupidahappy de ce cand dormim trece timpul asa de repede ca si o secunda...Iar cand stam trece foarte frt greu?

2 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Sunt persoane care sustin ca timpul trece diferit in multe momente. de exemplu atunci cand esti tinut captiv o zi ti se va parea ca esti prins de o saptamana, iar daca te vei distra o zi la Disneyland ti se va parea ca au trecut doar 2-3 ore. E vorba doar de percepere.

| MariaSMV a răspuns:

Pentru ca atunci cand nu dormim subconstientul nu mai lucreaza atat de multe, el doar stocheaza informatiile care il marcheaza, de aceea in timpul noptii avem mai multe vise si timpul trece mai repede. suna logic nu? laughing big grin