| mitzunator a întrebat:

De ce deasupra la o conversatie din Faceboo messenger, de pe telefon, imi apare semnul de fulger si cifra 2? Dar nu tot timpul. Si uneori o clepsidra. Si numai cu unul din contacte.

6 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns:

Fulgerele Îți arată câte zile la rand ai vorbit cu acea persoana. Dacă vorbești în fiecare zi timp de o săptămână bineînțeles ca o sa ai 7. Dacă continui poți avea și 100. Dar daca nu mai vorbiți timp de o zi apare acea clepsidra care e un fel de avertisment. Și dacă tot nu vorbiți acele fulgere o sa dispară și o s-o luați de la 0 happy

| minjixy a răspuns:

Fulgerul apare cand vorbesti cu o persoana mai multe zile la rand, iar clepsidra e ca si un cronometru, daca nu trimiti mesaje persoanei respective, in fiecare zi, pierzi fulgerele. happy

| Elena_Silvia_1990 a răspuns (pentru minjixy):

Dar cine le activeaza, sau se activeaza automat?

| minjixy a răspuns (pentru Elena_Silvia_1990):

Se activeaza automat daca vorbesti cu persoana respectiva mai mult de 3 zile.

| mitzunator explică:

Va multumesc!

| Patry_Vasile_1979 a răspuns:

Si daca le pierzi, ce se intampla? happy si mie imi arata la fel