Întrebare recomandată | Barbu_Alex_1990_BOdR a întrebat:

Salut,de ceva timp la școală am probleme cu băieții care se cred mai "jmecherași",râd de mine, de cum mă comport, de cum mă îmbrac etc.Grupul de băieți răi a făcut gălăgie in timpul unei ore,muzica, înjurături și multe alte chestii, când profesorul a întrebat cine pune muzica toți au început să țipe că eu așadar mi-a fost scăzută nota la purtare, certuri și multe altele!
Vreau sa va cer ajutorul, ce sa fac pentru a nu mai fi afectat și pentru a scăpa de ei?

Răspuns Câştigător
| Andreeush a răspuns:

Trebuia să îi spui profesorului că nu tu ai făcut gălăgie în timpul orei.
Dacă te deranjează colegii vorbește cu diriginta sau cu părinții tăi.

2 răspunsuri:
| ALEXROMANIA36 a răspuns:

Nu crezi ca ai putea sa inregistrezi cu telefonul o ora la care se face galagie? Sau sa incerci sa explici lumii ca nu tu ai pus muzica? Sau sa te transferi daca e asa de rau

| Depresivul123 a răspuns (pentru ALEXROMANIA36):

Nu este o idee buna, un colega a încercat si i-a fost scăzută nota la purtare la 9.