| SifonieracelmaiboS a întrebat:

Salut,de ceva timp vb cu o fata mai exact de acum 1 an jum sau ceva in genul in toata perioada anului precedent ea m-a placut extrem de mult, facea totul pentru mine de fiecare data cand o dezamageam plangea iar cand o rugam ceva chiar daca nu voia o facea (nu am rugat-o lucruri cu subiect taboo niciodata), numai ca de la un timp am inceput sa nu mai vb din cauza unei chestii pe care ea voia sa o faca pentru mine pentru a-mi arata ca tine la mine (nu la ce va ganditi). Dupa toate astea eu tot nu am vrut sa arat interes si am inceput sa nu mai vb, toate astea pana la inceputul anului scolar cand a inceput sa imi placa enorm de ea doar pentru faptul ca nu ma baga in seama (nu stiu de ce ). Incercam sa ma bag in seama cu ea cu apropouri gen"auzi stii maine la ce ora va fi (intamplarea respectiva)" cu gandul ca ea va continua conversatia dar nu se intampla, intr-un timp ea a inceput sa-mi trimita mesaj gen ce faci? sau cum o mai duci, eu raspundeam foarte repede si binevoitor dar dupa 5 min de vb incepea sa raspunda foarte greu si simteam cu nu mai era asa dispusa de vorba. Apoi nu mai vorbeam vreo 2 sapt si din nou aceeasi poveste, cand vorbeam ii faceam multe complimente subtile si nu vorbeam urat cu ea sa vada ca imi pasa. Intr-un timp din nou mi-a trimis mesaj si am inceput sa vb mai deschis chiar daca se simtea ca nu e acel nivel de conversatie, intr-o seara ne-am certat si am refuzat sa imi cer scuze la fel cum faceam de fiecare data si la mesajul ei de Pa am raspuns cu salut (eram obosit ca doar eu sa fiu persoana care isi cere scuze chiar daca de mai multe ori ea gresea) recent mi-a trimis mesaj si am vb simt ca e mai deschisa ca ultimile dati cand am vb. Faza e ca mereu imi spune de baietii pe care ii place.Credeti ca mai are rost sa continui? Sau sa 'trag' in continuare? Sincer is satul de doar atat (sunt constient ca mi-am ratat sansa dar totusi exista si minuni laughing )

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu ti-ai ratat sansa, inca. Nu ai spus daca sunteti din aceeasi localitate, si daca v-ati vazut.
Daca sunteti din acelasi loc, cheam-o la o mica intalnire, dar da-i senzatia ca vrei doar sa o vezi, si incearca sa ii spui intr-un mod usor, natural, ca o placi, si ai vrea macar sa tineti legatura mai clara, pentru inceput (nu ii spui "pentru inceput").
Dupa ce ii dai de inteles ca o placi, daca o mai tine cu "imi place ala", "mi-a scris celalalt", scapa de ea. E cel mai scarbos lucru pe care il pot face fetele intr-o 'aproape relatie', si nu prea stiu sa renunte la idiotenia aia.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am avut o poveste la fel ca asta, cand aveam cred, 14-15 ani.
Am pus ochii pe cineva, si m-am tinut de capul ei cred ca 2 ani. Eram foarte buni prieteni, ieseam mereu, dar nu facea nimeni nici un pas.
Daca nu faci nici un pas, ea are si alti colegi, si va incerca isi mute atentia in alta parte. Vorbeste cu ea si spune-i, bai, uite care-i treaba, eu te plac mult, si simt ca daca nu-ti zic, poate nu o sa aflu nici o data daca sentimentul e reciproc sau doar din partea mea. Vrei sa ne dam o sansa, sa vedem ce iese?
Saaaau
Iesi mai des cu ea, va tineti de mana, si o pupi direct, ii tragi o limboaca de-aia de sa te tina minte. Dar aici trebuie sa fii un pic expert, si sa intuiesti momentul. Ca nu merge asa. Trebuie sa simti ca atunci e momentul. Asta e mai greu, dar you will get the hang of it. O sa-ti dai seama cand e momentul. happy
Dar daca o lalai, cum am facut eu, 2 ani, e naspa.
Bine ca la mine a fost oarecum cu happy end si am avut noroc. Dar putea sa-si piarda interesu oricand, si sa se combine cu cine stie coleg de la ea din clasa sau ma rog. Am avut noroc.
Dupa ce ne-am spus unul altuia ce aveam de spus, au urmat intalniri mult mai faine, mergeam ne plimbam, ne pupam, ne vedeam cu prieteni comuni, ieseam la suc, Vis era. Dar astia 2 ani, m-au rupt de energie, plangeam ca prostu, ma gandeam numai la ea, asa e cu prima dragoste. Si intre timp, la munca ma angajasem, si am cunoscut pe altcineva, mai mare ca mine cu vreo 2 ani si am dat-o in bara sad.in fine poveste lunga, imi place sa-mi mai amintesc de adolescenta din cand in cand.

| SifonieracelmaiboS explică (pentru anonim_4396):

Mersi frate o sa iau in considerare sfatul