| zurghii a întrebat:

Salut,
De exemplu vreau sa pun o poza pe Facebook si nu vreau sa o vada un anumit prieten, pot sa setez de undeva care dintre prietenii mei o poate vedea?

Răspuns Câştigător
| AndreiWeisz a răspuns:

Da, atunci cand pui poza, trebuie sa iti apara undeva cine poate vedea poza. Ai mi se pare optiunea Public, Friends, Only me si Friends except... Dai acolo, la Friends except... si iti va aparea sa selectezi prietenii care nu vrei sa vada poza.

| zurghii explică (pentru AndreiWeisz):

Si daca de exemplu vreau sa-mi schimb poza de profil, pot selecta cine sa o vada?

| AndreiWeisz a răspuns (pentru zurghii):

Da, cred ca si in acel caz merge, dar evident, persoana respectiva va vedea ca ai alta poza de profil. Nu va putea sa o mareasca, sa dea like, comment etc, dar va vedea ca ai schimbat-o probabil.

| zurghii explică (pentru AndreiWeisz):

Exact asta vreau :p Sa nu poata sa comenteze/ dea like la ea happy Doar sa vada ca e schimbata

| zurghii explică (pentru AndreiWeisz):

Da. Imi spune ca fotografia de profil actuala va fi intotdeauna publica. idei?

| AndreiWeisz a răspuns (pentru zurghii):

Dai click pe poza de profil si in coltul din dreapta sus trebuie sa poti sa selectezi ceea ce ti-am zis si mai devreme.

| zurghii explică (pentru AndreiWeisz):

Am reusit :p Mersi fain big grin Iti meriti fundita :p