| ArinaMK a întrebat:

deci...
imi place de un baiat x care fumeaza

si el fumeaza cu niste prieteni

ieri am terminat orele la 11 si eu nu aveam ce sa fac pana la 1! ca eu la 1 trebuia sa merg acasa(autobuzul) si nu am vrut sa merg acasa pana la unu ca sa stau cu x.

si m-am dus cu ei

si ne-am dus intr-un loc in care am inceput sa povestim diferite chestii

bun. x zice ca stie de laa un prieten y ca:

poti lua o foaie de hartie, pui continutul uinui plic de ceai pe hartie, infasori hartia ca pe o clatita(in asa fel incat sa aiba continutul de plic in el)

acum arata ca o tigara!

si daca o aprins are aroma respectiva!(sa zicem tei)

bun. faza e ca ei sau apucat sa faca treaba asta si au sarit pe mine trage si tu trage trage!

am tras... faza e ca mia cam placut si am inceput sa trag mai mult

dupa povestea asta am ajuns acasa(eram singura) si mi-am facut si eu 2 tigari una de tei unade fructe de padure.si le-am fumat

desigur ca mie mi-a placut...

si ieri dupa ce s-a terminat festivitatea nem dus mai multi sa fumam.si eu m-am dus. si am fumat...bine mersi. azi cand am ajuns acasa(eram din nou singura) mi-am facut 4 tigari: una de tei, inca una de tei, una de sunatoare cu lamaie, si una de fructe de padure.

ideea e ca a inceput sa-mi placa sa fumez

si acum vreau sa fumez incontinuu tigari din astea!

si da!

chiar stiu cat de nociv e si m-am dezamagit pe mine insumi cu chestia asta... dar nu ma pot abtine... efectiv imi place!

dar vreau sa ma las...
dati-mi un sfat... ceva orce pareri...

funda!

7 răspunsuri:
| LumeaÎnTreiDe a răspuns:

Incearca sa te gandesti cat timp esti cu tigara in mana:
"sunt ele bune, dar imi afecteaza plamanii, o sa mor! sunt dezamagita de mine!"

apoi gandeste-te, sau chiar uitate, la imaginile de pe pachetele de tigari, cele cu cancerul la gat, sau etc. pana ti se face scarba, iar pe urma arunca tigara la gunoi, apalate pe fata, du-te la munte ca sa respiri aer curat, apoi o sa te simti ca noua si fara dorinta de a fumawinking

| LumeaÎnTreiDe a răspuns:

Dar, cred ca nu o sa ai probleme din cauza asta, atata timp cand nu sunt adevaratewinking este exact ca si cand ai bea ceai, deci nu ai probleme, ...ai avea probleme daca ai fuma tigari adevarate, fiindca ele contin tot felul de substante si plante fatale oamenilor...

deci nu-i problemawinking dar oricum, mai bine te-ai lasa, caci fumul tot este inspirat in plamani

| Aleqa a răspuns:

Pai,ca sa poti scapa de acest obicei, ar cam trebuii sa nu te mai duci cu acei baietii unde se duc si ei...Ca sa poti sa uiti.Ai putea chiar sa incerci nici sa nu-i mai vezi!winkingFunda?:*

| QuitQusifor a răspuns:

1 : Imi place povestea ta
2: am sa incerc si eu sa vad cum ma pot lasa
3: imi dai si mie id tau prin mesaj?batting eyelashes :X

| An0nYmA a răspuns:

Cand vrei sa fumezi da-ti doua palme si ai scapat!

| marcela290 a răspuns:

O sa incerc si eu asta cu aromele de ceai

| deyutzaa_7457 a răspuns:

Mda.pai eu zic ca o sa te plictisesti repede de ele.si eu am fumat o perioada foarte scurta.dar tigari normale si m-am plictisit de ele.tot fum e.nu e nici dulce nici amar nici.e fum (nu am mai auzit din astea cu ceai dat ma roghee hee e interesant.dar crede-ma dupa o luna ai scapat definitiv pentru ca devine plictisitor si poti trai si fara ele.)