| IoanaPuppy31 a întrebat:

am avut o perioada mai stresanta si in aceasta perioada m-am apucat de fumat.Am terminat intr-o saptamana un pachet de tigari dar multe tigari am dat prietenilor deci eu am fumat vreo 10-15. Faza e ca acum am realizat ca nu e deloc ok si nu mai vreau sa fumez, plus ca am o tuse seaca care persista mai mult seara nu stiu de ce.Nu am mai fumat de ieri si nici nu mai vreau.Intrebarea e, s-ar putea sa am ceva la plamani, daca da avand in vedere ca nu am fumat mult imi va trece daca ma las? Mersihappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Rihhana1 a răspuns:

Buna! Da iti va trece daca te lasi, corpul tau incearca sa elimine cantitatea de tutun acumulata in aceasta saptamana de aceea tusesti.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Am avut o perioada mai stresanta si in aceasta perioada m-am apucat de fumat.
Dacă te lași de fumat, va trece.
Perioadele stresante nu vor trece, pentru ele trebuie să te pregătești.

| IoanaPuppy31 explică:

Mentionez ca am fumat tigari slabe

| AndreiRevecai a răspuns:

Iti sugerez sa te lasi de fumat, dar daca nu trece in cateva zile, sau maxim 2 saptamani mai bine mergi la un doctor, daca ai noroc iti va raspunde unul pe TPU, dar nu cred.