| Twister09 a întrebat:

Salut, după 15 iunie se pot tine majorate?

4 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

În spații închise maxim 20 de persoane, la masă 2 persoane, maxim 4, rude gradul I, adică frați. Distanța între mese de 1-2 metri. Purtarea măștii obligatoriu. Timpul petrecerii, este limitat, cred.
Dacă este o terasă, maxim 50 de persoane, se respectă doar distanțarea socială.
Cred, că nu este voie să aduci nimic de acasă, gătit sau băuturi.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se numesc petreceri private în spațiu închis cu maximum 20 de persoane, și în spațiu deschis cu 60. Fără pupat. Câte 4 la masă. Mesele la doi metri una de alta. Nu se plimbă solnița de la o masă la alta.

| Andreeush a răspuns:

Se pot ține majorate cu un număr restrâns de persoane.

| Reghqen a răspuns:

Să zicem ca da, dar nu o să fie majoratele ca un timp, ci cu distanță de un metru, majoratele în modalitatea asta mai bine să nu se facă, mai bine îl petreci în casă cu familia și cu câțiva prieteni acolo puțini dar buni! happy