| thegodfather12 a întrebat:

Ce se da de obicei la majorate?

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Depinde de persoana.
Sincer, banii sunt un cadou ok dar doar cand vin de la persoane care nu sunt foarte buni prieteni si care nu stiu ce sa-ti ia.
Apreciez mai mult cadourile gandite chiar daca sunt mai ieftine.

Daca persoana respectiva nu este chiar unul dintre cei mai buni prieteni atunci merg bani... Suma depinde de tine si de locul in care isi face majoratul.

Daca este un prieten bun atunci trebuie sa te gandesti la un cadou care sa-i placa sau care sa aiba legatura cu hobby-urile lui, preferintele lui etc. Poti sa-i dai si bani daca nu ai alta varianta...

In functie de persoana poti da flori, parfumuri, obiecte de care are nevoie sau care crezi ca ii plac respectivului / respectivei.

Ex: Prietenii mei stiau ca aveam microfonul distrus la casti asa ca mi-au luat o pereche de casti. Te poti folosi de informatiile de genul. *daca ai evident*

De asemenea daca aveti un grup de prieteni puteti sa puneti bani si sa luati ceva mai mare.

5 răspunsuri:
| asdfq a răspuns:

Depinde ce fel de gasca sunteti sau daca faceti un majorat in gasca. Daca e un majoraat de ala gen persoana pe care abia o stii si te-a invitat, cel mai indicat ar fi sa iei ceva ce stii ca ii place si isi doreste [+flori daca e fata]

| Catalin175 a răspuns:

Bani.

| Ioanaoanaa a răspuns:

Depinde de fiecare zona cum este obiceiul sau de cat de apropiata iti este persoana respectiva. Daca este un prieten drag poti sa ii fac cadou diferite lucruri de exemplu un tablou cu poze sau un tricou cu mesaj sau ce crezi tu ca i-ar placea. Mai nou se pun bani, deoarece, asa, este mult mai comod si cu siguranta vor fi bineveniti happy