| harsche a întrebat:

E prima data cand trebuie sa aduc o adeverinta/scutire la liceu.
Ce am eu este o adeverinta medicala spre a-mi scuti 5 zile absentate.
Din cate stiu eu, unul dintre parinti (din moment ce am sub 18 ani) trebuie sa scrie o cerere scrisa (de mana) in care practic cere directorului/dirigintelui sa-mi motiveze absentele, adaugand adeverinta/scutirea medicala la cerere.
Deci, trebuie sa duc la cabinetul medical al liceului cererea + adeverinta, corect? Si daca asta e cazul, mai departe ce fac?

Multumesc anticipat pentru orice raspuns. Nu prea le am cu chestii de genul.

Răspuns Câştigător
| Andreeush a răspuns:

Ori duci o scutire scrisă de unul din părinți ori o adeverință medicală.
Nu trebuie amândouă.

| harsche explică (pentru Andreeush):

Mi s-a spus ca trebuie sa atașez scutirea (adeverinta) vizată de cabinetul medical al liceului la cererea scrisa de părinți. Ma gandeam ca trebuie sa duc la cabinet adeverinta plus cererea scrisa.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Du adeverinta medicala și sănătate! Dira știe mai departe ce și cum